Almanya’ya 18-36 Yaş Arası Herkes Gidebilir

PROJE KAPSAMI

 

            Almanya'da öğrenci yetiştirme programıdır. Türkiye' de herhangi bir liseden mezun olmuş(özellikle sağlık lisesi öğrencisi tercih sebebidir) öğrencilerin Almanya' dahem çalışıp hem de öğrenim görerek akademik düzeye erişme programıdır. Programtoplamda 3 yıl sürüyor. 3 yıllık eğitim Almanya'nın Hannover eyaletindekimesleki okulda verilmektedir.

 

 

 

Başvuru İçin Ne Gerekiyor?

            Almanya'da öğrenim görecek öğrencilerin Türkiye' de hak edilmiş bir lise diploması veB1  düzeyinde Almanca bilgisiyeterliliğine sahip olmaları gerekiyor. (B1  düzeyinde Almanca sertifikası Türkiye' deAlmanca ders veren kurslardan temin edilebilir.) B1 seviyesinde Almancayeterlilik sınavı, Almanya' dan gelen ekip tarafından yapılacaktır.

 

 

Öğrenciler Nerede Kalacak?

 

             Öğrenimgörecek öğrenciler arzu ederlerse staj görecekleri hasta yaşlı bakım evlerindeücretsiz olarak kalabileceklerdir. Ayrıca isteğe bağlı olarak 3-4 arkadaşbirleşip kiralık bir evde de kalabilirler.

 

Öğrenci İzin Tarihleri Ne Zaman?

 

Öğrenciler senede bir ay izinli olacaklar. Aynızamanda sömestr tatilinde ve Almanya' nın dini ve milli tatillerinde deizinleri var.

 

 

 

 

 

GELİŞMELER

 

 

Yaşlı veEngellilerin Bakımı İçin Almanya İle İşbirliği Protokolü

         Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıile Deutsche Elit Akademie AG arasında, Türkiye'deki yaşlı ve engellilerinbakım hizmetlerindeki standartların, Almanya'daki standartlarla akreditasyonunusağlayan işbirliği protokolü imzalandı.

 

Engellive Yaşlı Bakım Elemanı, Bakım Koordinatörü ve Gerontolog Mesleki StandartlarıYayımlandı

         Aile ve Sosyal Politikalar BakanlığıEngelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Mesleki Yeterlik Kurumuişbirliğinde düzenlenen “Engelli ve Yaşlı Bakım Elemanı”, “Engelli ve YaşlıBakım Koordinatörü” ve “Gerontolog” mesleki standartları, Mesleki YeterlikKurumu'nun hazırladığı Tebliğ ile 25 Ekim 2016 tarihinde Resmi Gazete'deyayımlandı.

 

   Daha fazla bilgiiçin

 

   English First Yabancı Dil Kursuna başvurabilirsiniz

 

   Tel: 0412 224 59 39 Gsm 0537 743 67 32 Gsm 0555 564 35 17

 

   Adres: ŞairSırrı Hanım sk. Kelebek apt. A blok Kat 1 no:2 Yenişehir/Diyarbakır

 

İlgili Linkler

 

https://www.cnnturk.com/ekonomi/almanyanin-yasli-bakicisi-ihtiyaci-var

 

http://www.aile.gov.tr/haberler/yasli-ve-engellilerin-bakimi-icin-almanya-ile-isbirligi-protokolu

 

http://www.milliyet.com.tr/aile-ve-sosyal-politikalar-bakanligi-ankara-yerelhaber-1010726/BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER